Souhrné info k fotbalovému turnaji BAHLv roce 2014

 

Celkem odehráno 15 zápasů každý s každým. Hrálo se 25 min hrubého času. I přes počáteční názor, že je to málo, byli vždy všichni rádi, že je konec zápasu. Počasí nám přálo a přes pár kapek bylo velmi slunečno.

Bodovalo se vítězství 2 body, remíza 1 bod.

1. Kometa Karviná 10 bodů, 2. Draci2  7 bodů, 3. Green Horse 6 bodů, 4. Jistebník 4 body, 5. Kladiváři 3 body, 6. Draci1  0 bodů.

Jediná Kometa vyhrála všechny zápasy a prokázala profi přístup, tak jako v hokeji. Jak jsem mohl vypozorovat hrála systémem 2 - 3 - 1. :-)

Chtěl jsem spočítat kolik padlo gólu, ale to už se mi nechce. Prostě doufám, že se turnaj líbil. Snad se nikomu nic nestalo. Aspoň jsem nic nevypozoroval. Ceny se doufám líbili a teoreticky by už mohly být skonzumovány.

Přeji vám všem příjemně prožité prázdniny a brzy na ledě čau. Jak zpracuji fotky, tak je vložím. Zároveň budu dodávat nové info k hokeji. Pokud nějaké budou...

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Hrajeme tuto sobotu 5. 7. od 9 hod. Konec cca 15 hod.??? Začátek nějaké uvítání, představení a jde se hrát.

Hrajeme na tréninkovém travnatém hřišti hned vedle zimáku. Hlavní hřiště nesmíme používat !!! Budou se hrát dva zápasy najednou. Každý na jedné půlce hřiště. Hřiště pro malou kopanou bude vyznačeno vápnem a terčíky. Bohužel nejsou k dispozici malé branky. Tak se bude hrát na velké branky. Aspoň bude více gólů. Doufám teda.

Jinak se hraje podle pravidel malé kopané viz níže. Ale nebudeme to nějak hrotit. Nehrajeme o zlaté trenky. Tak doufám, že nebudou žádné skluzy a nefér hra !!! Jde o to se trochu pobavit a vypotit.


Bude hrát 7 týmů. Draci 1, Draci 2 (+borci ze Šumbarku), Green Horse, Kometa, Kladiváři a Jistebník. Zahrajeme každý s každým. To znamená 5 zápasů. Za vítězství 2 body, remíza 1 bod. Kdo bude mít na konci nejvíce bodů vítězí. Ještě bych chtěl vyhodnotit nejlepšího střelce, ale to musí být spolupráce všech týmů.
Na každý zápas dostane každý tým lístek. Tam mi zapíšete výsledek a kdo dal góly, popřípadě kolik. Jak mi to každý dá, tak bude výhlášek i nejlepší střelec.


Rozhodčí: první zápas odpískám třeba já a vemu asi našeho rozhodčího Davida Lasáka. Na další zápas bude pískat někdo z hráčů, který právě skončil zápas a zároveň bude měřit čas.  Ať si to vyzkouší, že pískání není žáden med. A že né každý zná pravidla??? Rozhodčí bude hlídat čas, auty a jestli byl nebo nebyl gól. Věřím, že fauly nebudou. Jinak auty se budou kopat. Když bude nějaký faul, kope se přímý kop, když opakovaný, tak vyloučení do konce utkání.


Hrací doba: Hrajeme 25min hrubého času bez změn stran. Rozlosuje se jen kdo první rozehrává. (třeba kámen nůžky papír. Né, ententýky...)

Rozlosování: Na úvodní stránce (hrajou se dva zápasy souběžně, každý na jedné půlce hřiště) Pozor !!! Po skončení zápasu, můžete hrát hned další zápas. (při 7 týmech to nešlo jinak nalosovat)

Střídání: Hrači se střídají jak v hokeji. Takže jestli to odběhá 1 hráč celých 25 min nebo se bude střídat s ostatními co 30s jak v hokeji, je na vás.

Počet hráčů: 5 + 1


Ceny: každý tým něco dostane.


Peníze: Každý tým dává startovné 900,- V ceně je pronájem hřiště, 2x šatna a sprchy, naznačení hřiště a ceny. Od všeho budu mít účty kdyby jste chtěli zkontrolovat. Peníze dáváte hned na začátku než vše začne.

Restaurace: Je zajištěna od 9 hod. Bude k dispozici i jednoduché teplé jídlo, takže paštiky nemusíte nosit.


Dresy: vemte prosím každý tým 2 sady triček stejné barvy. Draci třeba červené a bílé, atd. Pak se to rozdělí na hřišti. Nebo každý tým vemte rozlišovací vesty z auta a v tom může hrát vždy 1 tým.


Počasí: to bohužel neovlivním. Ale vypadá, že by mohlo být dobře. Jinak kdyby lilo, tak to ruším. To by jsme si všichni dali už v pátek vědět.

 

Pravidla hry:

Počet hráčů:

Hraje se systémem 5+1 na hřišti. Na střídání je povolený libovolný počet náhradníků. V případě, že klesne počet hráčů týmu na tři (2+1) utkání je ukončeno. Minimální počet hráčů k zahájení utkání je 3+1.

Střídání hráčů:

Probíhá hokejovým způsobem. Nově příchozí hráč se nesmí zapojit do kombinace do té doby než vystřídaný hráč opustí hrací plochu. Střídání hráčů je povoleno pouze v prostoru u středové čáry. Pro náš turnaj je povoleno i střídání brankářů. Každý tým bude hrát v barevném označení, jak na ledě. Popřípadě si zajistěte 2 sady triček ve dvou barvách.

Rozhodčí:

Rozhodčí řídí utkání. Hráči a další osoby musí respektovat jeho rozhodnutí. Na první zápas nominuje rozhodčí pořadatel. Další utkání bude pískat nominovaný hráč s předchozího zápasu.

Ukončit zápas může hlavní rozhodčí při opakovaném nesportovním chovaní.

Hrací doba:

Hrací doba utkání je 25 minut hrubého času bez přestávky.

Zahájení hry:

Rozehrává mužstvo, které vyhrálo los - způsob losu určuje hlavní rozhodčí. Hra je zahájena, jakmile se útočník dotkne balonu. Gól vsítěný z rozehrávky neplatí, pokud se před tím míčem nedotl druhý útočící hráč. Rozehrává se ze středového bodu, samotná rozehrávka může směřovat jakýmkoli směrem, protihráč musí být od rozehrávajícího hráče vzdálen minimálně 3 metry.

Ofsajd:

Pravidlo o ofsajdu neplatí.

Volné kopy, auty, rohové kopy:

Při rozehrávce volného kopu, autu, rohového kopu je míč do hry uváděn z klidu  nohou. Při rozehrávce autu, rohového kopu musí být míč umístěn vně hřiště, nebo na čáře ohraničující hřiště. Hráč soupeře musí stát nejméně 5m od míče v případě volného a nepřímého kopu, 2m od míče v případě autového kopu. Auty se kopou, ale nesmí z něj být dosažená branka přímou střelou, pokud není tečována.

Volným přímým kopem bude potrestáno družstvo, jehož hráč se dopustí některého z následujících přestupků a to způsobem, který je podle rozhodčího nebezpečný, bezohledný anebo použije nepřiměřené síly:

a) kopne nebo pokusí se kopnout soupeře

b) podrazí soupeře, nebo se snaží nastavením nohy nebo skrčením pád soupeře způsobit

c) skočí na soupeře

d) vráží do soupeře nebezpečným způsobem aniž se soupeř brání, nebo prudce vráží do soupeře ramenem

e) napadne protihráče zezadu, vráží do soupeře zezadu, aniž ten mu brání ve hře

f) uhodí nebo se snaží uhodit soupeře

g) na soupeře plivne

h) drží soupeře

i) strčí do soupeře

Pokutový kop
Pokutový kop se nařizuje za všechny přestupky, za které se nařizuje přímý kop a byly spáchány ve vlastním pokutovém území. Za odpískanou ruku ve vlastním pokutovém území musí být vždy nařízen pokutový kop.
Pokutový kop se provádí ze značky 7 metrů od středu branky a hráč který jej provádí, stejně tak ostatní hráči mají právo v případě vyražení míče míč opětovně tečovat do brány, pokud gól padne, branka se uzná.

Tresty:

ŽK – první napomenutí, potrestaný hráč musí opustit hru na 2 minuty. Tým hraje tuto dobu v oslabení, po skončení trestné doby se hráč může vrátit do hry. Pokud potrestaný tým obdrží v oslabení branku, může se potrestaný hráč vrátit do hry. Pokud je ŽK potrestán brankář, je možné aby za něho trest vykonal jiný hráč, tým však musí hrát 2 minuty v oslabení.

Hráč bude napomenut, jestliže:

a) v průběhu letmého střídání vstoupí na hrací plochu dříve než ji střídaný hráč opustí nebo na hrací plochu vstoupí z nesprávného místa

b) opakovaně porušuje pravidla hry

c) projevuje slovem nebo náznakem nesouhlas s rozhodnutím rozhodčího

d) proviní se nesportovním chováním

e) úmyslně opustí hrací plochu mimo zónu pro střídání bez povolení rozhodčího

f) odmítá dodržet řádnou vzdálenost od míče při soupeřově rozehrání nebo se jinak snaží rozehrání zabránit

g) zmaří soupeři slibně se rozvíjející akci nedovoleným zákrokem, za který se nařizuje volný přímý, event. pokutový kop

h) zahraje rukou

i) brankář obdrží žlutou kartu za zásah rukou mimo pokutové území

Ostatní:

Když jedno z družstev zakopne balón, tak náhradníci tohoto mužstva musí pro tento balón doběhnout. Plátí, že zodpovědný za balon, je ten tým, jehož hráč vystřelil, nikoliv tým, jehož hráč míč poslední tečoval.

 

DODRŽUJTE FAIR PLAY!!!!